SU202M-K10
ABB
* Actual product may vary from image
SU202M-K10 Miniature Circuit Breaker K-Char., 10kA, 10A, 2P UL489
Details
MFG PART #:SU202M-K10
McMc Part #:GEDISU202MK10
UPC #:016779932718
Inventory
Details
MFG PART #:SU202M-K10
McMc Part #:GEDISU202MK10
UPC #:016779932718
Inventory
Attributes
Brand:ABB
Amperage Rating:10 A
Connection Type:Screw
Dimensions:111 mm H x 35 mm W x 69 mm D
Enclosure Type:IP20/IP40
Frequency Rating:50 to 60 Hz
Interrupt Rating:15 kA
Mounting Type:DIN Rail
Number Of Poles:2
Temperature Rating:-25 to 55 deg C
Trip Type:K-Curve, Thermal Magnetic
Type:Low Voltage
Voltage Rating:440 V AC, 440 VAC
Wire Size:18 to 8 AWG Busbar, 18 to 4 AWG Conductor