XG2-12-2BW-15
Ericson®
* Actual product may vary from image
GFCI PORTABLE, 15A AUTO, 2FT INDUSTRIAL GRADE INLINE 6P ENCLOSURE W/ OUTLET BOX, FLIP LIDS, & PERMA-TITE WIRING DEVICES, PRI: 5-15P & SEC: 5-15R DUPLEX
Details
MFG PART #:XG2-12-2BW-15
McMc Part #:ERMAXG2122BW15
UPC #:782862795439
Inventory
Details
MFG PART #:XG2-12-2BW-15
McMc Part #:ERMAXG2122BW15
UPC #:782862795439
Inventory
Attributes
Brand:Ericson®
Amperage Rating:15 A
Conductor Size:12 AWG
Conductor Type:SJTW
End Style:NEMA 5-15 Plug/NEMA 5-15 Connector
Length:2 ft
Number of Conductors:3
Series:XG2
Type:Auto Power Up
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC