XG2-12-2G-MR-15
Ericson®
* Actual product may vary from image
GFCI PORTABLE, 15A MANUAL, 2FT INDUSTRIAL GRADE INLINE 6P ENCLOSURE, PRI: 5-15P & SEC: 5-15C
Details
MFG PART #:XG2-12-2G-MR-15
McMc Part #:ERMAXG2122GMR15
UPC #:782862651018
Inventory
Details
MFG PART #:XG2-12-2G-MR-15
McMc Part #:ERMAXG2122GMR15
UPC #:782862651018
Brand:Ericson®
Amperage Rating:15 A
Conductor Size:12 AWG
Conductor Type:SJT
End Style:NEMA 5-15 Plug/NEMA 5-15 Connector
Length:2 ft
Number of Conductors:3
Series:XG2
Type:Manual Power Up Molded
Voltage Rating:120 V AC