XG2-12-2W-MR
Ericson®
* Actual product may vary from image
GFCI PORTABLE, 20A MANUAL, 2FT INDUSTRIAL GRADE INLINE 6P ENCLOSURE W/ PERMA-TITE WATER TIGHT WIRING DEVICES, PRI: 5-20P & SEC: 5-20C
Details
MFG PART #:XG2-12-2W-MR
McMc Part #:ERMAXG2122WMR
UPC #:782862795149
Inventory
Details
MFG PART #:XG2-12-2W-MR
McMc Part #:ERMAXG2122WMR
UPC #:782862795149
Inventory
Attributes
Brand:Ericson®
Amperage Rating:20 A
Conductor Size:12 AWG
Conductor Type:SJTW
End Style:NEMA 5-20 Plug/NEMA 5-20 Connector
Length:2 ft
Number of Conductors:3
Series:XG2
Type:Manual Power Up
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC