XG2-12-50W-MR-15
Ericson®* Actual product may vary from image
GFCI PORTABLE, 15A MANUAL, 50FT INDUSTRIAL GRADE INLINE 6P ENCLOSURE W/ PERMA-TITE WATER TIGHT WIRING DEVICES, PRI: 5-15P & SEC: 5-15C
Details
MFG PART #:XG2-12-50W-MR-15
McMc Part #:ERMAXG21250WMR15
UPC #:782862852521
Inventory
Details
MFG PART #:XG2-12-50W-MR-15
McMc Part #:ERMAXG21250WMR15
Attributes
Brand:Ericson®
Amperage Rating:15 A
Conductor Size:12 AWG
Conductor Type:SJTW
End Style:NEMA 5-20 Plug/NEMA 5-20 Connector
Length:50 ft
Number of Conductors:3
Series:XG2
Type:Manual Power Up
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC