A150X450-192TI
Ferraz Shawmut
* Actual product may vary from image
Ferraz Shawmut A150X450-192TI A150X Semiconductor Fuse, 450 A, 1500 VAC, 100 kA Interrupt, Class: Form 101
Details
MFG PART #:A150X450-192TI
McMc Part #:SHAWA150X450192TI
UPC #:782001439378
Inventory
Details
MFG PART #:A150X450-192TI
McMc Part #:SHAWA150X450192TI
UPC #:782001439378
Inventory
Attributes
Brand:Ferraz Shawmut
Amperage Rating:450 A
Body Size:2.50 in Dia x 9.75 in L x 2 in W
Class:Form 101
Indicating/Non-Indicating:Indicating
Interrupt Rating:100 kA
Material:Fiberglass
Mounting Type:Bolted-In
Series:A150x
Terminal Type:Blade
Voltage Rating:1500 VAC