SLK15L3GBSF
nVent CADDY* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:SLK15L3GBSF
McMc Part #:ERICSLK15L3GBSF
UPC #:782856987673
Inventory
Details
MFG PART #:SLK15L3GBSF
McMc Part #:ERICSLK15L3GBSF
Attributes
Brand:nVent CADDY
Dimensions:0.75 in W x 2.15 in H x 0.5 in THK
Finish:Electro-Galvanized
Material:Nylon/Polypropylene/Steel/Zinc Alloy
Number of Pieces:20
Series:SLK
Specifications:1.5 mm Dia x 9.9 ft L Rope, Static Load Safety Factor, 44 lb Static Load, 90 deg Maximum Angle