TDS1301TR150
nVent ERICO
* Actual product may vary from image
Transient Discriminating Surge Diverter, 20 kA 3 Mode, 120 V, Remote Contacts
Details
MFG PART #:TDS1301TR150
McMc Part #:ERICTDS1301TR150
UPC #:782856621751
Inventory
Details
MFG PART #:TDS1301TR150
McMc Part #:ERICTDS1301TR150
UPC #:782856621751
Inventory
Attributes
Brand:nVent ERICO
Class:III
Dimensions:3.54 in H x 0.71 in W x 2.68 in D
Electrical Ratings:120 to 150 V AC, 120 to 150 VAC
Enclosure Type:IP20/NEMA 1
Environmental Conditions:-40 to 176 deg F
ETIM:EC000941
Frequency Rating:0 to 100 Hz