BB016EMV
Pos-E-Kon®
* Actual product may vary from image
Double lever locking box base, 16 contacts with ground connection, NPT entry - 1 Inch x 3/4 Inch
Details
MFG PART #:BB016EMV
McMc Part #:TBCOBB016EMV
UPC #:786209983695
Inventory
Details
MFG PART #:BB016EMV
McMc Part #:TBCOBB016EMV
UPC #:786209983695
Inventory
Attributes
Brand:Pos-E-Kon®
Entry Type:1 x 3/4 in NPT
ETIM:EC000437
Finish:Epoxy Powder Coated
Material:Die Cast Aluminum
Mounting Type:Surface
Series:B Series
Specifications:16 A, 600 V AC, 16 A, 600 VAC