DBRF241420000
Russellstoll®* Actual product may vary from image
MaxGard Interlocked Receptacle with Circuit Breaker, 200 Amp, 3 Pole 4 Wire, 30 600V, 60Hz
Details
MFG PART #:DBRF241420000
McMc Part #:TBCODBRF241420000
UPC #:708917298892
Inventory
Details
MFG PART #:DBRF241420000
McMc Part #:TBCODBRF241420000
Attributes
Brand:Russellstoll®
Amperage Rating:200 A
Dimensions:26-1/4 in H x 8-3/4 in W
ETIM:EC001322
Frequency Rating:60 Hz
Grade:Industrial
Material:Copper-Free Cast Aluminum
NEMA Rating:NEMA 4X/6
Number Of Poles:3
Number of Wires:4
Temperature Rating:-40 to 130 deg C
Terminal Type:Pressure-Type Solderless Screw
Type:3-Phase Standard Waterproof
Voltage Rating:600 V AC, 600 VAC