DBRS140410000
Russellstoll®
* Actual product may vary from image
MaxGard Interlocked Receptacle with Circuit Breaker, 100 Amp, 3 Pole 4 Wire, 30 480V, 60Hz, Breaker Trip Rating 100 Amp
Details
MFG PART #:DBRS140410000
McMc Part #:TBCODBRS140410000
UPC #:708917175797
Inventory
Details
MFG PART #:DBRS140410000
McMc Part #:TBCODBRS140410000
UPC #:708917175797
Brand:Russellstoll®
Amperage Rating:100 A
Dimensions:16-1/4 in H x 8-3/4 in W
Frequency Rating:60 Hz
Type:3-Phase Standard Waterproof
Voltage Rating:480 V AC, 480 VAC