DBRS240420000
Russellstoll®
* Actual product may vary from image
MaxGard Interlocked Receptacle with Circuit Breaker, 200 Amp, 3 Pole 4 Wire, 3 Phase 480V, 60Hz, Breaker Trip Rating 200 Amp
Details
MFG PART #:DBRS240420000
McMc Part #:TBCODBRS240420000
UPC #:708917194996
Inventory
Details
MFG PART #:DBRS240420000
McMc Part #:TBCODBRS240420000
UPC #:708917194996
Brand:Russellstoll®
Amperage Rating:200 A
Dimensions:26-1/4 in H x 8-3/4 in W
ETIM:EC001322
Frequency Rating:60 Hz
Type:3-Phase Standard Waterproof
Voltage Rating:480 V AC, 480 VAC