CL100LED
Southwire®
* Actual product may vary from image
100-Watt Economy Grade LED Temporary High-Bay Lighting Fixture, 12,000 Lumens, Cylindrical
Details
MFG PART #:CL100LED
McMc Part #:CEPCCL100LED
UPC #:811409020991
Inventory
Details
MFG PART #:CL100LED
McMc Part #:CEPCCL100LED
UPC #:811409020991
Inventory
Attributes
Brand:Southwire®
Amperage Rating:0.83 A
Average Life:50000 hr
Enclosure Type:NEMA 5-15R
Fixture Wattage:100 W
Lamp Type:LED
Lens Type:Polycarbonate
Lumens:7200 Lumens
Type:High Bay Fixture
Voltage Rating:120 to 277 V