Details
MFG PART #:5552-15W-R
McMc Part #:EDWA555215WR
UPC #:782640282762
Inventory
Details
MFG PART #:5552-15W-R
McMc Part #:EDWA555215WR
UPC #:782640282762
Inventory
Attributes
Brand:Edwards Signaling™
Capacitor Rating:5 mF
Color:Red
Dimensions:8-3/4 in H x 7-7/8 in W x 9-15/16 in D
Dispersion:70 deg
Frequency Rating:400 to 14000 Hz
Indoor/Outdoor:Indoor/Outdoor
Mounting Type:Surface
Operating Temperature:-30 to 150 deg F
Power Rating:15 W