Details
MFG PART #:ETH655/120
McMc Part #:CRHIETH655/120
UPC #:782274285948
Inventory
Details
MFG PART #:ETH655/120
McMc Part #:CRHIETH655/120
UPC #:782274285948
Inventory
Attributes
Brand:Eaton Crouse-Hinds series
Dimensions:18-3/8 in L x 11-1/4 in W
Material:Die Cast Zinc
Number of Tones:55
Power Source:120 V AC, 120 VAC
Series:ETH Flex-Tone™
Sound Level:109 dBA
Specifications:0.26 A, Surface Mount, 2-Output