Edwards Signaling™ 101XBRMA24D Multi-Mode Xtra Bright Stack Light Module, 24 V DC, LED Lamp, 3.3125 in Dia, Surface Mount, Amber
Details
MFG PART #:101XBRMA24D
McMc Part #:EDWA101XBRMA24D
UPC #:782640052303
Inventory
Details
MFG PART #:101XBRMA24D
McMc Part #:EDWA101XBRMA24D
UPC #:782640052303
Inventory
Attributes
Brand:Edwards Signaling™
Amperage Rating:0.215 A
Average Life:148000 hr
Color:Amber
Diameter:3.3125 in
Dimensions:3-5/8 in L
Flash Rate:65 fpm
Flash Type:Flashing
Lamp Type:LED
Mounting Type:Surface
Series:101
Temperature Rating:-31 to 150 deg F
Type:Multi-Mode Xtra Bright
Voltage Rating:24 V DC, 24 VDC