Edwards Signaling™ Polaris™ 57PLEDMG24ADB Rotating Multi-Mode Beacon, 24 VAC, 12 to 24 VDC, LED Lamp, Surface Mount, Green
Details
MFG PART #:57PLEDMG24ADB
McMc Part #:EDWA57PLEDMG24ADB
UPC #:782640140055
Inventory
Details
MFG PART #:57PLEDMG24ADB
McMc Part #:EDWA57PLEDMG24ADB
UPC #:782640140055
Brand:Edwards Signaling™
Amperage Rating:0.55/0.7 A
Average Life:148000 hr
Color:Green
Dimensions:6-1/2 in L x 6-1/2 in W x 8 in H
Type:Rotating
Voltage Rating:24 V AC/12 to 24 V DC, 24 VAC, 12 to 24 VDC