Edwards Signaling™ 125INCSG120A Standard Steady-On Beacon, 120 V AC, Incandescent Lamp, 3-1/4 in Dia, Panel Mount, Green
Details
MFG PART #:125INCSG120A
McMc Part #:EDWA125INCSG120A
UPC #:782640050927
Inventory
Details
MFG PART #:125INCSG120A
McMc Part #:EDWA125INCSG120A
UPC #:782640050927
Brand:Edwards Signaling™
Amperage Rating:0.15 A
Color:Green
Diameter:3-1/4 in
Dimensions:3-7/8 in H
Flash Type:Continuous Steady-On
Housing Material:Nylon/Polycarbonate
Temperature Rating:-31 to 150 deg F
Type:Standard
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC