B3162-14PLN
B-Line
* Actual product may vary from image
Eaton B-Line series pipe covering protection saddle, 12" H x 14" D, Steel, 5000 Lbs load cap, 14" max pipe size, 2" insul thickness
Details
MFG PART #:B3162-14PLN
McMc Part #:BLINB316214PLN
UPC #:781011093563
Inventory
Details
MFG PART #:B3162-14PLN
McMc Part #:BLINB316214PLN
UPC #:781011093563
Brand:B-Line
Dimensions:12 in L
Domestic/Import:Domestic
Finish:Plain
Insulation Size:2 in THK
Load Capacity:5000 lb
Material:Steel
Series:B3162
Shield Size:14 in