CBH15L50-V6
Panduit®
* Actual product may vary from image
The CBH15L50-V6 Mounting Cleat Bracket is an effective option for protecting against high short circuit fault current requirements in harsh environments. This product eliminates the need for drilling holes through rungs to secure cable cleats and utilizes an easy-to-use swing bolt assembly. Designed for use with Panduit’s CCSSTR Series Stainless Steel Trefoil Cleats and CCALTR Series Aluminum Trefoil Cleats. Features 15mm height, 50mm length, and 316L stainless steel.
Details
MFG PART #:CBH15L50-V6
McMc Part #:PANDCBH15L50V6
UPC #:613056449633
Inventory
Details
MFG PART #:CBH15L50-V6
McMc Part #:PANDCBH15L50V6
UPC #:613056449633
Inventory
Attributes
Brand:Panduit®
Color:Natural
Dimensions:1.97 in W x 0.59 in H