DAH1002A
nVent HOFFMAN* Actual product may vary from image
Electric Heater, 230VAC 100W, 5.50x4.00x4.00 inch, Brushed, Aluminum
Details
MFG PART #:DAH1002A
McMc Part #:HOFFDAH1002A
UPC #:783510705404
Inventory
Details
MFG PART #:DAH1002A
McMc Part #:HOFFDAH1002A
Attributes
Brand:nVent HOFFMAN
Amperage Rating:0.49 A
Material:Aluminum
Mounting Type:Panel
Overall Height:5-1/2 in
Overall Width:4 in
Power Rating:100 W
Series:D85
Temperature Rating:0 to 100 deg F
Voltage Rating:230 V AC, 230 VAC
Features
| Thermostat range adjustable from 0 F to 100 F (-18 C to 38 C) |