R100-102-000
Hammond®
* Actual product may vary from image
Hammond® R100-102-000 R100 Type 4X Enclosures, 100 mm W 80 mm D, Die-Cast Aluminum, For Use With Industrial Control Equipment
Details
MFG PART #:R100-102-000
McMc Part #:HAMAR100102000
UPC #:623980830803
Inventory
Details
MFG PART #:R100-102-000
McMc Part #:HAMAR100102000
UPC #:623980830803
Inventory
Attributes
Brand:Hammond®
Depth:80 mm
Finish:Powder-Coated
Length:150 mm
Material:Die-Cast Aluminum
Series:R100
Suitable For Use With:Industrial Control Equipment
Type:Type 4X
Width:100 mm