15D21G024
GE
* Actual product may vary from image
Other Components. Renewal Parts Non-Silver. Renewal Parts Non-Silver. Coil. G0243879
Details
MFG PART #:15D21G024
McMc Part #:GEDI15D21G024
UPC #:783166313879
Inventory
Details
MFG PART #:15D21G024
McMc Part #:GEDI15D21G024
UPC #:783166313879
Inventory
Attributes
Brand:GE
Dimensions:3-1/2 in L x 2-1/2 in W x 2 in H
Frequency Rating:60 Hz
Material:Metal
Size:Size 00, Size 0, Size 1
Suitable For Use With:200/300 Line Magnetic Contactor or Starter
Type:Replacement
Voltage Rating:24 V DC, 24 VDC