SCP102D24XC02
SolaHD
* Actual product may vary from image
IP67 SCP-X Extreme Environment Series Power Supply. Double Stacked, Output Power 2 x 100W, Output Voltage 24 Vdc, Output Current 7.6 A total, 3.8 A per pair
Details
MFG PART #:SCP102D24XC02
McMc Part #:EGSMSCP102D24XC02
UPC #:783472871018
Inventory
Details
MFG PART #:SCP102D24XC02
McMc Part #:EGSMSCP102D24XC02
UPC #:783472871018
Brand:SolaHD
Amperage Rating:7.6 A
Case Material:Polyamide Nylon
Depth:4.73 in
Frequency Rating:50/60/400 Hz
Height:3.27 in
Input Voltage:85 to 264 V AC, 100 to 353 V DC, 85 to 264 VAC, 100 to 353 VDC
Mounting Type:Chassis, Surface
Output Voltage:24 V DC, 24 VDC
Power Rating:200 W
Series:SCP-X Extreme Environment
Type:1-Phase Double Stacked
Width:7 in