SCP240S24XCP1
SolaHD
* Actual product may vary from image
Power Supply, IP67 SCP-X Extreme Environment Series, 240 Watt, 24Vdc, 10A
Details
MFG PART #:SCP240S24XCP1
McMc Part #:EGSMSCP240S24XCP1
UPC #:783472020188
Inventory
Details
MFG PART #:SCP240S24XCP1
McMc Part #:EGSMSCP240S24XCP1
UPC #:783472020188
Inventory
Attributes
Brand:SolaHD
Amperage Rating:3 A
Frequency Rating:50/60 Hz
Height:2.30 in
Input Voltage:100 to 340 V DC/100 to 240 V AC, 100 to 340 VDC/100 to 240 VAC
Mounting Type:DIN Rail, Surface
Output Voltage:24 V DC, 24 VDC
Power Rating:240 W
Series:SCP-X
Type:AC/DC
Width:5.50 in