WG730-14D
Intermatic®* Actual product may vary from image
125 VAC, 60 Hz Motor for R8800, T1900, T1970, and T8800 Series
Details
MFG PART #:WG730-14D
McMc Part #:INTEWG73014D
UPC #:078275054295
Inventory
Details
MFG PART #:WG730-14D
McMc Part #:INTEWG73014D
Attributes
Brand:Intermatic®
Dimensions:2.2 in L x 1.4 in W x 3.1 in H
Frequency Rating:60 Hz
Material:Steel
Power Rating:3 W
Suitable For Use With:R8800, T1900, T1970 and T8800 Series Mechanical Timer
Voltage Rating:125 V AC, 125 VAC