Edwards Signaling™ INT-04-120 Integrity Emergency-Stop Safety Relay, 80 mA, 1 Form C SPDT Contact, 120 V AC V Coil
Details
MFG PART #:INT-04-120
McMc Part #:EDWAINT04120
UPC #:461881137818
Inventory
Details
MFG PART #:INT-04-120
McMc Part #:EDWAINT04120
UPC #:461881137818
Inventory
Attributes
Brand:Edwards Signaling™
Amperage Rating:80 mA
Coil Voltage:120 V AC, 120 VAC
Contact Form:1 Form C SPDT, SPDT
Dimensions:4.53 in H x 2.17 in W x 2.95 in D