F100X150AJT
Panduit®
* Actual product may vary from image
The F100X150AJT Thermal Transfer Flag Label offers improved legibility and more informational space for small wires and cables, providing clearer, more complete identification. The design allows the application of the flag as a permanent adhesive label or a repositionable non-adhesive label. Compatible with Panduit Easy-Mark Plus Labeling Software. For use with TDP printers. Polyester 1.0" x 1.50" (25.4 mm x 38.1 mm) Cable diameter 0.12" - 0.20" (3.1 mm - 5.2 mm) Color White. 2500 labels.
Details
MFG PART #:F100X150AJT
McMc Part #:PANDF100X150AJT
UPC #:074983115037
Inventory
**Must be ordered in quantities of 2500**
Details
MFG PART #:F100X150AJT
McMc Part #:PANDF100X150AJT
UPC #:074983115037
Inventory
Attributes
Brand:Panduit®
ETIM:EC001530
Legend/Background Color:White
Length:1-1/2 in
Material:Polyester
Type:Thermal Transfer
Width:1 in