CF23EL/SPIRAL/835/26357
Sylvania
* Actual product may vary from image
OBS26357 T2 23W Compact Fluorescent Full Half Spiral with integral 120V ballast medium screw base, color temperature 3500K 80 CRI, 10,000 life
Details
MFG PART #:CF23EL/SPIRAL/835/26357
McMc Part #:SYLVCF23EL/SPIRAL/835/3
UPC #:046135263576
Inventory
Details
UPC #:046135263576
Inventory
Attributes
Brand:Sylvania
Average Life:10000 hr
Ballast Type:Electronic
Color Rendering Index (CRI):80
Color Temperature:3500 K
Designation:CF23EL/SPIRAL/835/3
Dimensions:2.05 in Dia x 2.311 in L
Lamp Base Type:E26, Medium
Lamp Type:CFL
Lumens:1600 Lumens Initial
Shape:T2 Full Half Spiral
Start Type:Flicker-Free/Instant
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC
Wattage:23 W