72AHALMSSSW4-120V/50006
Sylvania
* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:72AHALMSSSW4-120V/50006
McMc Part #:SYLV72A/HAL/SSW/4120V
Inventory
Details
Inventory
Attributes
Brand:Sylvania
Average Life:1000 hr
Color Rendering Index (CRI):100
Color Temperature:3000 K
Designation:72A/HAL/SSW/4 120V
Dimensions:2-3/8 in Dia x 3-3/4 in L
Lamp Base Type:E26, Medium
Lamp Finish:Soft White
Lamp Type:Halogen
Lumens:1490 Lumens
Shape:A19
Type:Classic Dimmable
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC
Wattage:72 W