1500T3Q/CL-240V/58857
Sylvania
* Actual product may vary from image
Tungsten Halogen Double End T3 Quartz Clear Finish RSC 1500Watt 240V
Details
MFG PART #:1500T3Q/CL-240V/58857
McMc Part #:SYLV1500T3Q/CL240V
Inventory
Details
McMc Part #:SYLV1500T3Q/CL240V
Inventory
Attributes
Brand:Sylvania
Average Life:2000 hr
Color:Warm White
Color Rendering Index (CRI):100
Color Temperature:2950 K
Designation:1500T3Q/CL240VAC
Dimensions:0.375 in Dia x 10.06 in L
Filament:C-8
Lamp Base Type:R7 Recessed Single Contact, R7s
Lamp Finish:Clear
Lamp Type:Double End Quartz Tubular
Lumens:33000 Lumens
Shape:T3
Type:Dimmable
Voltage Rating:240 V AC, 240 VAC
Wattage:1500 W