25G16.5C-120V/13618
Sylvania
* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:25G16.5C-120V/13618
McMc Part #:SYLV25G16.5C120V
Inventory
Details
MFG PART #:25G16.5C-120V/13618
McMc Part #:SYLV25G16.5C120V
Inventory
Attributes
Brand:Sylvania
Average Life:1500 hr
Color Rendering Index (CRI):100
Color Temperature:2850 K
Designation:25G16.5C-120V
Dimensions:2.063 in Dia x 3 in L
Filament:C-7A
Lamp Base Type:Candelabra, E12
Lamp Finish:Clear
Lamp Type:Incandescent
Lumens:180 Lumens
Shape:G16.5
Type:Decorative
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC
Wattage:25 W