KPBG250PMT
Appleton®* Actual product may vary from image
Appleton® KPBG250PMT KP Ballast Body, HID Lamp, 250 W Lamp, 120, 208, 240, 277 V
Details
MFG PART #:KPBG250PMT
McMc Part #:EGSMKPBG250PMT
UPC #:781381194198
Inventory
Details
MFG PART #:KPBG250PMT
McMc Part #:EGSMKPBG250PMT
Attributes
Brand:Appleton®
Lamp Type:HID, Pulse Start Metal Halide
Lamp Wattage:250 W
Series:KP
Suitable For Use With:Glass Globe
Voltage Rating:120/208/240/277 V
Features
| These medium base lamps accommodate 50 to 150 W high pressure sodium (HPS) or 175 and 250 W pulse start metal halide (PSMH) lamps |