7C100M40R
Advance
* Actual product may vary from image
Capacitor Dry, Microfarad: 10, Voltage: 400, Lamps: 1
Details
MFG PART #:7C100M40R
McMc Part #:ADTR7C100M40R
UPC #:781087096307
Inventory
Details
MFG PART #:7C100M40R
McMc Part #:ADTR7C100M40R
UPC #:781087096307
Inventory
Attributes
Brand:Advance
Capacitance:10 uF
Diameter:1-1/2 in
Height:3-3/4 in
Lamp Type:HID
Lamp Wattage:175 W
Material:Plastic
Suitable For Use With:71A55_0 Metal Halide 60 Hz Bi-Level Operation CWA/Super CWA Ballast
Temperature Rating:105 deg C
Type:Dry Film
Voltage Rating:400 V AC, 400 VAC