IZT2S26M5LD35M
Advance
* Actual product may vary from image
Advance IZT2S26M5LD35M Controllable Electronic Dimmable Compact Fluorescent Ballast, CFL Lamp, 26 W Lamp, 120 to 277 VAC, Programmed
Details
MFG PART #:IZT2S26M5LD35M
McMc Part #:ADTRIZT2S26M5LD35M
UPC #:781087032855
Inventory
Details
MFG PART #:IZT2S26M5LD35M
McMc Part #:ADTRIZT2S26M5LD35M
UPC #:781087032855
Inventory
Attributes
Brand:Advance
Amperage Rating:0.2 to 0.46 A
Dimensions:4.55 in L x 3 in W x 1.29 in H
Dimmable:Yes
Frequency Rating:50/60 Hz
Lamp Base Type:4-Pin G24q
Lamp Type:CFL
Lamp Wattage:26 W
Material:Metal
Number of Lamps:2
Power Factor:0.99
Start Type:Programmed
Temperature Range:70 deg C
Total Harmonic Distortion:10 %
Type:Controllable Electronic
Voltage Rating:120 to 277 V AC
Wattage:13 to 55 W