REZ2Q26M2LDK
Advance
* Actual product may vary from image
Advance Mark 10® Powerline REZ2Q26M2LDK Controllable Electronic Dimmable Compact Fluorescent Ballast, 26 W Lamp, 120 VAC, Programmed, 0.05 to 1 Ballast Factor
Details
MFG PART #:REZ2Q26M2LDK
McMc Part #:ADTRREZ2Q26M2LDK
UPC #:781087028087
Inventory
Details
MFG PART #:REZ2Q26M2LDK
McMc Part #:ADTRREZ2Q26M2LDK
UPC #:781087028087
Inventory
Attributes
Brand:Advance
Amperage Rating:0.48 A
Ballast Factor:0.05 to 1
Dimensions:4.55 in L x 3 in W x 1.29 in H
Dimmable:Yes
Frequency Rating:60 Hz
Lamp Base Type:4-Pin G24q
Lamp Type:CFL
Lamp Wattage:26 W
Material:Metal
Number of Lamps:2
Power Factor:0.98
Start Type:Programmed
Temperature Range:70 deg C
Total Harmonic Distortion:10 %
Type:Controllable Electronic
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC
Wattage:16 to 58 W