REZ2TTS40SC35M
Details
MFG PART #:REZ2TTS40SC35M
McMc Part #:ADTRREZ2TTS40SC35M
UPC #:781087117019
Inventory
Details
MFG PART #:REZ2TTS40SC35M
McMc Part #:ADTRREZ2TTS40SC35M
UPC #:781087117019
Brand:Advance
Amperage Rating:0.68 A
Ballast Factor:0.05 to 1
Dimensions:9.5 in L x 1.7 in W x 1.18 in H
Dimmable:Yes
Frequency Rating:60 Hz
Lamp Base Type:4-Pin 2G11
Lamp Type:CFL/Long Twin Tube
Lamp Wattage:40 W
Material:Metal
Minimum Starting Temperature:10 deg C
Number of Lamps:2
Power Factor:0.99
Start Type:Programmed
Temperature Range:70 deg C
Total Harmonic Distortion:10 %
Type:Controllable Small Can
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC
Wattage:17 to 80 W