ICN3TTP40SC35I
Advance
* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:ICN3TTP40SC35I
McMc Part #:ADTRICN3TTP40SC35I
UPC #:781087065099
Inventory
Details
MFG PART #:ICN3TTP40SC35I
McMc Part #:ADTRICN3TTP40SC35I
UPC #:781087065099
Inventory
Attributes
Brand:Advance
Amperage Rating:0.35 to 0.83 A
Ballast Factor:0.88
Dimensions:9.5 in L x 1.7 in W x 1.18 in H
Frequency Rating:60 Hz
Lamp Base Type:4-Pin 2G11
Lamp Type:CFL
Lamp Wattage:40 W
Material:Metal
Number of Lamps:3
Power Factor:0.98
Start Type:Instant
Temperature Range:70 deg C
Total Harmonic Distortion:10 %
Type:Electronic
Voltage Rating:120 to 277 V AC, 120 to 277 VAC