ICN4P32N35M
Details
MFG PART #:ICN4P32N35M
McMc Part #:ADTRICN4P32N35M
UPC #:781087091524
Inventory
Details
MFG PART #:ICN4P32N35M
McMc Part #:ADTRICN4P32N35M
UPC #:781087091524
Brand:Advance
Amperage Rating:0.41 to 0.94 A, 0.41/0.94 A
Ballast Factor:0.89
Dimensions:9.5 in L x 1.3 in W x 1 in H
Frequency Rating:50 to 60 Hz, 50/60 Hz
Lamp Type:F32T8, T8 Fluorescent
Lamp Wattage:32 W
Material:Metal
Minimum Starting Temperature:0 deg F
Number of Lamps:4
Power Factor:0.98
Start Type:Instant
Temperature Range:70 deg C
Total Harmonic Distortion:0.1 %, 10 %
Voltage Rating:120 to 277 V AC, 120 to 277 VAC, 120/277 VAC
Wattage:111 W