VH2Q26TPBLSM
Advance
* Actual product may vary from image
Advance VH2Q26TPBLSM Standard Magnetic Compact Fluorescent Ballast, 26 W Lamp, 277 VAC, Pre-Heat, 0.87 Ballast Factor
Details
MFG PART #:VH2Q26TPBLSM
McMc Part #:ADTRVH2Q26TPBLSM
UPC #:781087008829
Inventory
Details
MFG PART #:VH2Q26TPBLSM
McMc Part #:ADTRVH2Q26TPBLSM
UPC #:781087008829
Inventory
Attributes
Brand:Advance
Amperage Rating:0.2 A
Ballast Factor:0.87
Ballast Grade:ANSI C82.1
Dimensions:9.5 in L x 2.38 in W x 1.69 in H
Frequency Rating:60 Hz
Lamp Base Type:G24d
Lamp Type:CFL
Lamp Wattage:26 W
Material:Metal
Number of Lamps:2
Power Factor:0.98
Series:Standard
Start Type:Pre-Heat
Thermal Protection:Class P
Total Harmonic Distortion:25%
Voltage Rating:277 VAC