IMH150HBLSM
Advance
* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:IMH150HBLSM
McMc Part #:ADTRIMH150HBLSM
UPC #:781087055625
Inventory
Details
MFG PART #:IMH150HBLSM
McMc Part #:ADTRIMH150HBLSM
UPC #:781087055625
Inventory
Attributes
Brand:Advance
Amperage Rating:0.6 A
Ballast Factor:1
Ballast Grade:ANSI M102/M142
Dimensions:6.4 in L x 3.7 in W x 1.5 in H
Enclosure Type:NEMA 4C
Frequency Rating:50/60 Hz
Lamp Type:HID Metal Halide
Lamp Wattage:150 W
Material:Metal
Minimum Starting Temperature:-20 deg F
Mounting Type:Surface
Number of Lamps:1
Power Factor:0.9
Start Type:Pulse
Temperature Range:85 deg C
Total Harmonic Distortion:15 %
Type:Electronic HID Fixed Output
Voltage Rating:120 to 277 V AC
Wattage:161 W