IMH39ABLSIDM
Advance
* Actual product may vary from image
Advance e-Vision® IMH39ABLSIDM Electronic HID Metal Halide Ballast, 39 W Lamp, 120 to 277 VAC, 1 Ballast Factor
Details
MFG PART #:IMH39ABLSIDM
McMc Part #:ADTRIMH39ABLSIDM
UPC #:781087056158
Inventory
Details
MFG PART #:IMH39ABLSIDM
McMc Part #:ADTRIMH39ABLSIDM
UPC #:781087056158
Inventory
Attributes
Brand:Advance
Amperage Rating:0.45/0.18 A
Ballast Factor:1
Ballast Grade:ANSI M130
Dimensions:5.5 in L x 3.6 in W x 1.5 in H
Frequency Rating:50/60 Hz
Lamp Type:HID Metal Halide
Lamp Wattage:39 W
Material:Metal
Minimum Starting Temperature:-20 deg F
Mounting Type:Surface
Number of Lamps:1
Power Factor:0.9
Temperature Range:90 deg C
Total Harmonic Distortion:15 %
Type:Electronic HID
Voltage Rating:120 to 277 V AC, 120 to 277 VAC