DVELV-300P-AL
Lutron®* Actual product may vary from image
Diva Dimmer - Gloss Finish, Electronic Low-Voltage, Single-pole, 120V/300W in almond
Details
MFG PART #:DVELV-300P-AL
McMc Part #:LUTRDVELV300PAL
UPC #:027557755917
Inventory
Details
MFG PART #:DVELV-300P-AL
McMc Part #:LUTRDVELV300PAL
Attributes
Brand:Lutron®
Color:Almond
Control:Large Paddle/Linear Slide
Dimensions:4.69 in H x 2.94 in W x 0.3 in D
Frequency Rating:60 Hz
Lamp Type:LED
Material:Plastic
Mounting Type:Wall
Number Of Poles:1
Operation Mode:On/Off
Power Rating:300 W
Series:Diva®
Start Type:Preset
Temperature Rating:0 to 40 deg C
Terminal Type:Screw
Type:Electronic
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC