PHPM-WBX-120-WH
Lutron®
* Actual product may vary from image
Lutron phase adaptive power module with 3-wire fluorescent input, 120V
Details
MFG PART #:PHPM-WBX-120-WH
McMc Part #:LUTRPHPMWBX120WH
UPC #:027557624763
Inventory
Details
MFG PART #:PHPM-WBX-120-WH
McMc Part #:LUTRPHPMWBX120WH
UPC #:027557624763
Inventory
Attributes
Brand:Lutron®
Amperage Rating:16 A
Color:White
Connection Type:12 AWG Wire
Dimensions:5.1 in H x 6.3 in W
Number of Wires:3
Series:EcoSystem®
Type:Phase Adaptive
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC