MRF2S-8SD010-WH
Lutron®
* Actual product may vary from image
Maestro RF 0–10 V Occupancy/Vacancy Sensor Dimmer, 434MHZ, 8A, in white
Details
MFG PART #:MRF2S-8SD010-WH
McMc Part #:LUTRMRF2S8SD010WH
UPC #:784276262095
Inventory
Details
MFG PART #:MRF2S-8SD010-WH
McMc Part #:LUTRMRF2S8SD010WH
UPC #:784276262095
Inventory
Attributes
Brand:Lutron®
Amperage Rating:8 A
Color:White
Control Output:Manual On/Automatic Off/Automatic On/Automatic Off
Coverage:400 sq-ft Minor, 900 sq-ft Major
Dimensions:4-11/16 in H x 2-15/16 in W x 1-1/8 in D
Enclosure Type:NEMA 410/WD7
Interface:Wireless RF
Lamp Type:Fluorescent/LED
Mounting Type:Box, Wall
Response Frequency:434 MHz