EGSX150NSEA
EATON
* Actual product may vary from image
Eaton Green Automatic Transfer Switch
Details
MFG PART #:EGSX150NSEA
McMc Part #:CUHAEGSX150NSEA
UPC #:786685554563
Inventory
Details
MFG PART #:EGSX150NSEA
McMc Part #:CUHAEGSX150NSEA
UPC #:786685554563
Brand:EATON
Amperage Rating:150 A
Color:Green
Depth:5.32 in
Enclosure Type:NEMA 3R
Height:25.1 in
Number of Phases:1
Power Rating:16/20/22 kW
Series:EGSX
Type:Standard
Voltage Rating:120/240 V AC, 120/240 VAC
Width:14.46 in