FZBA1.5X4
Panduit®* Actual product may vary from image
The FiberRunner® Adjustable Z Bracket is used in a cable routing system to offset a FiberRunner® System from the mounting surface. The adjustable Z bracket adjusts from 1.5 inches (38mm) to 4 inches (101mm). It is typically used on an equipment rack. The adjustable Z bracket protects the cable and strengthens the cable routing system.
Details
MFG PART #:FZBA1.5X4
McMc Part #:PANDFZBA1.5X4
UPC #:074983759736
Inventory
Details
MFG PART #:FZBA1.5X4
McMc Part #:PANDFZBA1.5X4
Attributes
Brand:Panduit®
Color:Black
Dimensions:1.9 in L x 1.5 in W
Material:Steel
Suitable For Use With:Fiber-Duct™ FiberRunner® 2 x 2 in and 4 x 4 in Routing System
Type:Adjustable
Features
| Used to support FiberRunner® 4 x 4 in and 6 x 4 in channel above or below the Wyr-Grid™ 12 in pathway using the same 1/2 in threaded rod used to support the WGTB12BL bracket |
| The adjustable Z bracket adjusts from 1-1/2 in (38 mm) to 4 in (101 mm) |