SB17HRB12FB
B-Line* Actual product may vary from image
Eaton B-Line series runway horizontal bend, 12" height, ASTM A513 grade, Steel, ASTM A513 grade 1008 structural steel tubing rungs, C-channel, tubular, and solid bar cable runway, 90° horizontal bend, Flat black powder coat
Details
MFG PART #:SB17HRB12FB
McMc Part #:BLINSB17HRB12FB
UPC #:799038370420
Inventory
Details
MFG PART #:SB17HRB12FB
McMc Part #:BLINSB17HRB12FB
Attributes
Brand:B-Line
Bend Angle:90 deg
Color:Flat Black
Finish:Powder Coated
Material:Structural Steel
Mounting Type:Surface
Rung Spacing:6 in
Side Rail Height:1-1/2 in
Side Rail Style:Horizontal
Type:Universal
Width:12 in
Features
| Smooth 15 in inside radius |