FL50X50LG-A
Panduit®* Actual product may vary from image
The FL50X50LG-A Flexible Wiring Duct is a one-piece, slotted sidewall, open finger design meant to route/protect wires in applications that require flexibility. Designed to add/remove wires after termination without special tooling. Factory-applied tape for easy positioning for non-permanent mounting. Mounting holes provided for permanent mounting with fasteners. Polypropylene . 1.97" x 1.97" (50.0 mm x 50.0mm) and 19.7" (500 mm) long. Color Light Gray. 32 per package.
Details
MFG PART #:FL50X50LG-A
McMc Part #:PANDFL50X50LGA
UPC #:074983379262
Inventory
Details
MFG PART #:FL50X50LG-A
McMc Part #:PANDFL50X50LGA
Features
Resources
Documentation
Attributes
Brand:Panduit®
Adhesive Backed:Yes
Color:Light Gray
Depth:1.97 in
Length:19.7 in
Material:Polyphenylene
Mounting Type:Hole
Slot Size:0.31 in
Slot Type:Slotted
Type:Type FL
Width:1.97 in