D1.5X3WH6
Panduit®* Actual product may vary from image
The D1.5X3WH6 Panduct Lead-Free PVC Round Hole Wiring Duct is designed with multiple rows of holes to retain and support wire at variable heights and positions. UL 94 flame class of V-0 with a UL recognized continuous-use temperature up to 122°F (50°C). Mounting holes provided. Lead-free PVC. 1.5" x 3" (38.1 mm x 76.2 mm) and 6' (1.83 m) long. Cover sold separately. Color White.
Details
MFG PART #:D1.5X3WH6
McMc Part #:PANDD1.5X3WH6
UPC #:074983211050
Details
MFG PART #:D1.5X3WH6
McMc Part #:PANDD1.5X3WH6
Brand:Panduit®
Adhesive Backed:Yes
Color:White
Depth:3 in
Length:6 ft
Material:PVC
Mounting Type:Hole
Slot Type:Hole/Slot Punching
Thickness:0.1 in